Informacje

ECO-TEAM AZS STOELZLE CZĘSTOCHOWA

Siatkarski klub, który pod nazwą Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa występuje w rozgrywkach II ligi oraz we wszystkich kategoriach młodzieżowych w województwie i mistrzostwach Polski. W swojej dziesięcioletniej historii nasz klub wywalczył już pięć medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote oraz kilkanaście medali mistrzostw Śląska.

O NAS

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej “Częstochowska Siatkówka” zostało założone w 2013 roku, aby wypełnić lukę zaplecza młodzieżowego przy seniorskim AZS Częstochowa SSA. W sezonie 2014/2015 młodzież w ramach nowego stowarzyszenia po raz pierwszy wyjechała na obóz letni, po którym zespół młodzików wystartował w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska. Nazwa zespołów “AZS2020” wyznaczyła cel na rok 2020, w którym wychowankowie klubu przechodząc w nim pełny 6-letni system szkolenia, trafią do drużyny seniorów. Klub przez siedem lat występował pod szyldem AZS-u 2020, lecz od marca 2020 nazwa uległa zmianie. Obecna nazwa to Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

NASZĄ IDEĄ jest stwarzanie coraz większych siatkarskich perspektyw dla dzieci i młodzieży w Częstochowie – „stolicy polskiej siatkówki”, opartych na solidnych fundamentach historii i tradycji AZS-u Częstochowa.

DRUŻYNY ECO-TEAM AZS-U STOELZLE CZĘSTOCHOWA WYSTEPUJĄ W ROZGRYWKACH:

  • Rozgrywki mini-siatkówki Kinder+Sport
  • Mistrzostwa Śląska i Mistrzostwa Polski Młodzików
  • Mistrzostwa Śląska i Mistrzostwa Polski Kadetów
  • Mistrzostwa Śląska i Mistrzostwa Polski Juniorów
  • I Liga Śląska tj. 3 Liga Polska Seniorów
  • II Liga Polska Seniorów

LUDZIE TWORZĄCY ECO-TEAM AZS STOELZLE CZĘSTOCHOWA:

Prezes: Wojciech Pudo
Wiceprezes: Paweł Tomaszewski
Trenerzy: Wojciech Pudo, Paweł Tomaszewski, Mateusz Redlarski, Jakub Kuziorowicz, Tomasz Kupczyk, Klaudia Worwąg, Karol Redyk
Trenerzy przygotowania fizycznego: Grzegorz Poznański, Maciej Szecówka
Fizjoterapeuta: Bartłomiej Wachowicz