Weekend pod znakiem play-offów – zapowiedź

Nadchodzący weekend zapowiada się niezwykle emocjonująco. Seniorów Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa czekają dwa mecze play-offów z Kęczaninem Kęty, a o trzynaste zwycięstwo w I lidze śląskiej zagrają nasi juniorzy.

To właśnie nasza młodzież rozpocznie weekendowe zmagania. O 12.00 w hali IV LO im. H. Sienkiewicza zespół prowadzony przez trenera Pawła Tomaszewskiego będzie podejmować MKSR Pyskowice. Drużyna biało-zielonych, którą tworzą juniorzy oraz kilku kadetów w bieżących rozgrywkach radzi sobie bardzo dobrze, zajmując obecnie wysokie piąte miejsce z dorobkiem 33. punktów. Na taki wynik złożyło się dwanaście zwycięstw. W sobotę powalczymy o kolejne, choć z pewnością łatwo nie będzie. Rywale z Pyskowic chcą uniknąć spadku, więc każdy punkt jest dla nich na wagę złota. Transmisja wideo „na żywo” z tego starcia na naszym Facebooku.

16.00 walkę w kolejnych meczach play-off II ligi rozpoczną seniorzy. W rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw aktualnie mamy remis 1:1. To sprawia, że najbliższe dwa spotkania w Hali Sportowej „Częstochowa” mogą zadecydować o awansie do kolejnej rundy. Pierwsze dwa starcia w Kętach pokazały, że jedni i drudzy potrafią grać na wysokim poziomie, a o wygranej często decydowały detale. Podobnie może być pod Jasną Górą. Mecze odbędą się bez udziału publiczności, ale wszystkich zachęcamy do oglądania profesjonalnej transmisji wideo „na żywo” na naszym profilu Facebook. Początek sobotniego i niedzielnego meczu o godzinie 16.00.

Fot. Patryk Kowalski