I liga śląska: Piąte miejsce AZS-u

Trzynaście zwycięstw, trzydzieści sześć punktów i piąte miejsce w tabeli – to bilans drużyny Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa w rozgrywkach I ligi śląskiej. Podopieczni trenera Pawła Tomaszewskiego mają za sobą dwadzieścia dwa mecze, w których zebrali cenne doświadczenie.

 I liga śląska jak co roku dała nam duże możliwości sprawdzenia i „ogrania” naszych zawodników. Każdy mecz to emocje, presja i stres meczowy, potem rywalizacja sportowa. Rozegraliśmy 22 spotkania, blisko 80 setów. Jestem pewien, że po tych 13 zwycięstwach i 9 porażkach każdy z tych chłopaków jest dzisiaj dużo lepszym, bardziej doświadczonym graczem. Oceniam, że w zdecydowanej większości spotkań zespół walczył, był nieustępliwy i stawiał przeciwnikom bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę. Cieszę się z zajętego piątego miejsca, chociaż uważam, że „pudło” było absolutnie w naszym zasięgu i to będzie cel na kolejny sezon. Teraz przyjdzie czas na wykorzystanie przez juniorów tych doświadczeń w walce o medale mistrzostw Polski – mówi trener Paweł Tomaszewski.

Sezon w I lidze śląskiej jak co roku przyniósł sporo emocji i wiele walki. Trzon zespołu Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa stanowili juniorzy do których dołączali też kadeci. Biało-zieloni rozegrali 22. mecze, w których odnieśli 13. zwycięstw.

– Myślę, że ten sezon w rozgrywkach I ligi śląskiej w naszym wykonaniu był całkiem niezły. Momentami pokazywaliśmy, że potrafimy wychodzić obronną ręką z trudnych sytuacji. Razem z chłopakami z drużyny daliśmy z siebie wiele, by awansować do play-offów, taki był nasz cel. To niestety nam się nie udało, ale na pewno wyciągamy wnioski z przegranych meczów i myślimy już o turnieju półfinałowym mistrzostw Polski juniorów, gdzie będziemy chcieli awansować do najlepszej „ósemki” w kraju. Cieszę się również, że w rozgrywkach I ligi śląskiej mogłem pokazać się w roli kapitana – podsumował rozgrywki nasz przyjmujący Michał Jarmołowski.

Teraz juniorzy, którzy przez kilka miesięcy walczyli o punkty w I lidze śląskiej, przygotowują się do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski, który prawdopodobnie jeszcze w kwietniu rozegrają w Bydgoszczy.