Wygrana na inaugurację sezonu – relacja ze spotkania z MKS Ikar Legnica

Sobotniego wieczoru nasi siatkarze rozpoczęli sezon 2021/2022. Rywalem naszego zespołu była drużyna MKS Ikar Legnica. Na Hali Sportowej Częstochowa odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w sezonie – 3:1.

Spotkanie nie rozpoczęło się dla nas szczęśliwie. Do połowy pierwszej partii kontrolowaliśmy wydarzenia na placu gry, później jednak oddaliśmy inicjatywę zespołowi z Legnicy. Goście odrobili straty z pierwszej części seta i wygrali nieznacznie – 23:25. Później było już tylko lepiej. Dobrze zareagowali nasi siatkarze – drugi set zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 25:21. Odrobiliśmy straty i chcieliśmy pójść za ciosem. Zadowolenia z postawy swojego zespołu po meczu nie krył trener Wojciech Pudo: „cieszy mnie to, że przez cały mecz zespół reagował bardzo pozytywnie, choć mieliśmy kilka słabszych momentów, jako całokształt prezentowaliśmy się bardzo dobrze”. Następnie rozegraliśmy kolejną dobrą partię, tym razem wygrywając przewagą sześciu punktów. Objęliśmy prowadzenie w tym meczu i do końca go nie wypuściliśmy. W ostatnim secie wygraliśmy równie pewnie – 25:18, choć wynik ten mógł być jeszcze bardziej okazały, lecz zmarnowaliśmy jeszcze kilka piłek meczowych.