Derby częstochowskich AZS-ów dla Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa ! – relacja z meczu

W sobotnie popołudnie rozegraliśmy trzeci mecz w sezonie. Podobnie, jak w poprzedniej kolejce do rozstrzygnięcia meczu z naszym udziałem potrzebny był tie-break. Spotkanie z AZS-em Częstochowa zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3:2.

W sobotę odbył się niecodzienny mecz dwóch częstochowskich AZS-ów. Pierwszy set był dla naszej drużyny nieudany, bowiem przegraliśmy go 25-16. Po raz kolejny jednak pokazaliśmy, że potrafimy odrabiać straty. W drugiej partii toczyła się wyrównana walka, lecz ostatecznie to nasza drużyna przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrała 27-25. W trzecim i czwartym secie toczyła się walka „punkt za punkt”. Wygrywając kolejną partię wyszliśmy na prowadzenie 2:1. Chcieliśmy pójść za ciosem, lecz kolejny set zakończył się zwycięstwem ekipy z Hali Polonia 23-25. Ostateczna batalia należała jednak do Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Wygrana w tie-break’u 15-12 pozwoliła cieszyć się nam ze zwycięstwa. Po ostatnim, decydującym, zwycięskim zagraniu w naszych szeregach zapanowała euforia. Zadowolenia z postawy swojej drużyny nie krył trener Wojciech Pudo: „pokazaliśmy charakter, graliśmy bardzo dobrze taktycznie i nasza przwaga na siatce z każdą akcją rosła i to zaowocowało zwycięstwem”. Kolejne spotkanie rozegramy w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 w Spale z miejscowym SMS PZPS Spała II.

fot. Natanael Brewczyński/Natanael Brewczyński