Derby są nasze! – II liga

W sobotnim meczu derbowym pokonujemy AZS Częstochowa 3:2. Po emocjonującym spotkaniu wygrywamy na Hali Polonia.

Inauguracja spotkania zdecydowanie należała do udanych. Nasi siatkarze bardzo dobrze grali w bloku oraz w obronie. Opłaciło nam się też ryzyko w polu zagrywki i pierwszego seta wygraliśmy pewnie do 20. Na początku drugiej odsłony można było się spodziewać, że pójdziemy za ciosem, lecz rywale znacznie poprawili swoją grę. Ponadto nam zaczęło szwankować coraz więcej elementów. Rywale najpierw szybko doprowadzili do wyrównania stanu spotkania i równie szybko wyszli na prowadzenie. Czwarta partia początkowo również nie układała się po naszej myśli. Jednak przy udanych serwisach i poprawie gry blok-obrona, udało nam się doprowadzić do stanu 14:14. Później gra toczyła się punkt za punkt i po bardzo emocjonującej końcówce wywalczyliśmy piątego seta. Ten toczył się dość wyrównanie do zmiany stron, lecz później rozpoczął się prawdziwy koncert naszych siatkarzy. Wychodziło nam każde zagranie i już do końca nie daliśmy sobie wyrwać dwóch ligowych punktów.

AZS Częstochowa – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 2:3 (20:25; 17:25; 17:25; 23:25; 9:15)