Juniorzy młodsi wracają do gry! – zapowiedź turnieju półfinałowego Mistrzostw Śląska

Rozgrywki młodzieżowe nie zwalniają tempa. W niedzielę rozpoczną się półfinały Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych, których będziemy gospodarzem.

Już mecz otwarcia zapowiada się bardzo ciekawie – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zmierzy się z… Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa! Nasi juniorzy młodsi radzą sobie w tym sezonie świetnie. Oba zespoły zostały liderami w swoich grupach po fazie zasadniczej. Pierwsza drużyna wygrała siedem z ośmiu spotkań, uzyskała aż 21 punktów i już wtedy miała zapewniony udział w półfinałach. W zeszłym tygodniu natomiast odbył się turniej ćwierćfinałowy, w świetnym stylu wygrany przez Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa II. Przypomnijmy, że zwycięstwo w ostatnim meczu tej imprezy było jednocześnie dziesiątym z rzędu tej drużyny. Obie ekipy będą chciały kontynuować dobrą passę, więc możemy z całą pewnością oczekiwać meczu walki.

Oprócz młodych Akademików w półfinałach wezmą udział SK Górnik Radlin i VitaSUN MKS Będzin. Pierwsza z tych drużyn zarówno fazę zasadniczą, jak i ćwierćfinałową, zakończyła na drugim miejscu w swojej grupie. MKS Będzin natomiast zmagania zakończył na czwartym miejscu I ligi. W bezpośrednich starciach dwukrotnie lepszy był nasz pierwszy zespół.

Turniej odbędzie się w dniach 30.01-02.02 w hali IV LO im. H. Sienkiewicza przy ul. Racławickiej. Wstęp na halę będzie możliwy dla 15-osobowych grup kibiców każdej z drużyn. Szczegółowy terminarz znajduje się na naszym Facebooku, tam również będą dostępne transmisje ze spotkań.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!