Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych: zwycięstwa AZS i MKS

Pierwszego dnia turnieju wygrywały drużyny z Częstochowy i Będzina.

Niedziela rozpoczęła się „bratobójczym” pojedynkiem częstochowskich ekip. W mecz dużo lepiej weszli zawodnicy pierwszej drużyny, którym opłacało się ryzykować w polu serwisowym. Szybko zbudowali sobie trudną do odrobienia przewagę i wygrali pierwszego seta do 15. Początek drugiej partii był już bardziej wyrównany (3:3), następnie na parę punktów odskoczyli podopieczni trenera Mateusza Redlarskiego (6:8). Później jednak więcej skutecznych ataków zanotowali siatkarze pierwszej drużyny, co dało im prowadzenie (16:11). Było ono utrzymywane do samej końcówki, aż drugi zespół po długich wymianach i efektownych serwisach doprowadził do stanu 24:23, lecz ostatecznie to ekipa trenera Pawła Tomaszewskiego powiększyła prowadzenie w całym meczu. Trzeci set również na początku przebiegał dość wyrównanie (4:4).Wynik oscylował wokół remisu mniej więcej do połowy seta, lecz druga ekipa częstochowian zaczęła popełniać więcej błędów (18:14). Nie udało im się odwrócić losów spotkania i komplet punktów zdobyli siatkarze pierwszej drużyny.

W drugim spotkaniu walczyły ze sobą drużyny z Radlina i Będzina. Od początku do końca pierwszego seta gra toczyła się punkt za punkt. I chociaż Górnik miał w górze piłki setowe, ostatecznie to będzinianie byli górą (28:30). Swoją dobrą grę kontynuowali w secie numer dwa. Kolejną partię natomiast udanie otworzyli siatkarze z Radlina, lecz MKS nie miał zamiaru odpuścić (15:17). Końcówka zapowiadała się nerwowo (20:20). Więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy, przedłużając mecz. Czwarty set jednak już należał w całości do będzińskiego zespołu, który zwyciężył w całym spotkaniu 3:1.

SK Górnik Radlin – VitaSUN MKS Będzin S.A. 1:3 (28:30; 18:25; 25:23; 17:25)

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa I – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa II 3:0 (25:15; 25:23; 25:17)