Daniel Ochrymczuk: Cały czas chcę się rozwijać

Libero, Daniel Ochrymczuk pozostał w Eco-Team AZS-ie Stoelzle Częstochowa i w nowym sezonie nadal będzie odpowiedzialny za przyjęcie oraz obrony w biało-zielonych barwach.

Daniel jak oceniasz swój pierwszy sezon w klubie ?
– Swój pierwszy sezon w barwach AZS-u oceniam za udany. W każdym meczu zawsze starałem się dawać z siebie sto procent i pomagać chłopakom na boisku tyle, ile mogłem.

Jak się czujesz w klubie i ogólnie w Częstochowie?
– W klubie czuję się bardzo dobrze i swobodnie. Od razu z chłopakami złapaliśmy wspólny kontakt. W samej Częstochowie również czuję się dobrze. Od pierwszych momentów polubiłem to miasto, bo jest dużo ciekawych miejsc, gdzie można spotkać się ze znajomymi i odpocząć po treningach.

Jaka panuje atmosfera w drużynie przed nowego rozpoczęciem sezonu?
– W drużynie panuje świetna atmosfera. Z każdym kolejnym dniem coraz bardziej się poznajemy z chłopakami, dla których będzie to pierwszy sezon w Częstochowie. Trenujemy intensywnie, żeby być gotowymi na pierwsze spotkania, ale nie raz znajduje się moment na żarty, co moim zdaniem jest również ważne, ale nie obniża to jakości treningu.

Jakie cele stawiasz sobie przed nowym sezonem?
– Cele jak z każdym rokiem stawiam sobie wysokie. Chcę się cały czas rozwijać, żeby stawać się coraz lepszym, by zagrać kiedyś na najwyższym poziomie, dlatego chciałbym z każdym kolejnym meczem wchodzić na widoczny wyższy poziom.