Czas na pierwsze emocje. Zaczynamy nowy sezon!

Na sobotę, 1 października przypadła inauguracja sezonu 2022/2023 dla trzech drużyn Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa. To właśnie w ten dzień o pierwsze zwycięstwa w nowej kampanii powalczą drużyny występujące w rozgrywkach II ligi, I ligi śląskiej oraz śląskiej ligi młodzików.

Sobotnie zmagania rozpoczną młodzicy. Podopieczni trenera Jakuba Kuziorowicza w hali IV LO im. Henryka Sienkiewicza zmierzą się z Hemarpol Norwidem Częstochowa oraz BBTS-em Włókniarz Bielsko-Biała. Początek turnieju o godzinie 10:00.

Sześć godzin później zainaugurujemy sezon II ligi. Drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Pudo w Hali Sportowej „Częstochowa” zmierzy się z beniaminkiem – Tygrysami Strzelin. Nasz zespół, który zasiliło wielu nowych siatkarzy ma za sobą udany okres przygotowawczy i dobre mecze kontrolne, które pozwalają z dużymi nadziejami przystąpić do sobotniego spotkania.

O tej samej godzinie w hali IV LO im. Henryka Sienkiewicza zespół prowadzony przez trenera Pawła Tomaszewskiego rozpocznie walkę w I lidze śląskiej. W premierowej kolejce nowego sezonu w derbowym starciu zagramy z Hemarpol Norwidem Częstochowa.

Fot. Jakub Wawroński Photography