II liga: Zwycięstwo z liderem!

W sobotnim meczu 16. kolejki II ligi drużyna Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa pokonała 3:1 lidera tabeli – WKS Wieluń!

Po zaciętej walce na przewagi (35:37) w pierwszym secie, który zakończył się wygraną drużyny z Wielunia, nasz zespół pokazał prawdziwy charakter. W dwóch następnych partiach Biało-Zieloni triumfowali, zaznaczając wyraźną przewagę nad rywalami, pokonując ich kolejno do 16 i 20. W czwartym secie gospodarze zbudowali punktową zaliczkę, którą drużyna AZS-u zdołała odrobić i ostatecznie po błędzie wielunian wygrać 27:25 i cały mecz 3:1.

Dzięki tej wygranej zespół trenera Wojciecha Pudy wrócił na 2. miejsce w tabeli. MVP sobotniego starcia na szczycie został wybrany nasz przyjmujący, Jędrzej Bąkiewicz.