Juniorzy: Srebro mistrzostw Śląska dla AZS-u!

W niedzielę juniorzy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zdobyli srebro mistrzostw Śląska!

Turniej finałowy rozpoczęliśmy 2 lutego od zwycięstwa 3:1 nad VitaSUN MKS-em Będzin. Następnego dnia pokonaliśmy w tie-breaku Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel II. 4 lutego, w meczu decydującym o awansie do finału mistrzostw, pokonaliśmy 3:1 Hemarpol Norwid Częstochowa. W niedzielę AZS rozpoczął mecz finałowy przeciwko Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel od pewnego zwycięstwa w pierwszym secie. W następnych partiach gry, dobrze dysponowani gospodarze pokazali, że zamierzają wywiązać się z roli faworytów turnieju. Po dzielnej walce, w trzech kolejnych setach, musieliśmy uznać wyższość zespołu z Jastrzębia-Zdroju i zakończyliśmy mistrzostwa Śląska na drugim miejscu.

Dwóch naszych zawodników zostało wyróżnionych nagrodami indywidualnymi turnieju:

Artur Brzostowicz – najlepszy atakujący

Wojciech Deko – najlepszy przyjmujący

Biało-Zieloni wywalczyli awans do rozgrywek ćwierćfinałowych mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 16-19 lutego.

Drużyno, gratulujemy i dziękujemy za masę siatkarskich emocji!