Komentarze zawodników turnieju TAURON Dystrybucja Volleyball Talents Cup Boys U-19

Zebrano wypowiedzi od zawodników Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa, Diavoli Rosa Brugherio oraz Reprezentacji Ukrainy odnośnie ich odczuć wobec turnieju TAURON Dystrybucja Volleyball Talents Cup Boys U-19.

MVP drużyny Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, Jan Wawrzyniak opowiedział jak ocenia grę drużyny na turnieju:

– Mieliśmy swoje mocne i słabe momenty na turnieju. Wyzwaniem była dla nas gra z włoską drużyną. Włosi są bardzo dynamiczni, musieliśmy zmienić taktykę i dzięki temu udało nam się wygrać w meczu półfinałowym. Reprezentacja Ukrainy była dla nas bardzo trudnym przeciwnikiem. Ukraińcy byli świetnie dysponowanie i w pewnych momentach gry czuliśmy się bezradni. Mecz finałowy z Ukrainą pokazał nam nad czym musimy popracować w sezonie 2023/2024. Ogólnie uważam, że drugie miejsce to dobry wynik i turniej możemy zaliczyć do udanych.

MVP włoskiej drużyny, Alessandro Chinello opowiedział jakie były jego odczucia związane z organizacją turnieju:

– Była to moja pierwsza wizyta w Polsce, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Atmosfera na turnieju była naprawdę miła, dobrze czułem się w hali i przyjemnie mi się grało. Organizatorzy zapewnili wszystko czego tylko potrzebowaliśmy i czuliśmy się ugoszczeni w Częstochowie. Cieszę się, że poza samą grą, mieliśmy również okazję zwiedzić miasto. Liczę, że w przyszłym roku będę miał możliwość tu wrócić.

MVP ukraińskiej drużyny, Eduard Szteryk tak ocenił występ Reprezentacji Ukrainy na turnieju:

– Zagraliśmy tak dobrze, jak tylko mogliśmy. Byliśmy skuteczni pod każdym względem i mogę powiedzieć, że jestem dumny z chłopaków. W całym turnieju straciliśmy zaledwie trzy sety. Cieszę się, że pokazaliśmy siłę naszej drużyny. Czujemy się mocni i wierzę, że w przyszłości jeszcze nie raz będziemy mieli okazję to pokazać.