Brąz mistrzostw Śląska juniorów

Juniorzy Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa zakończyli zmagania w turnieju finałowym Mistrzostw Województwa Śląskiego na III miejscu.

Turniej odbył się w dniach 26-28 stycznia w Jastrzębiu-Zdroju. Biało-Zieloni rozpoczęli zmagania od derbowego spotkania z KS Norwidem Częstochowa. Drużyna AZS-u rozprawiła się z Norwidem 3:0 (25:7, 25:14, 25:16). Po świetnym rozpoczęciu turnieju przyszła pora na mecz z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel II. O wyniku spotkania zadecydował tie-break. Po bardzo zaciętej rywalizacji, to drugi zespół Akademii Talentów dopisał do swojego konta wygraną. W ostatnim dniu rozgrywek AZS zmierzył się z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel. Biało-Zieloni wygrali pierwszego seta. W następnych partiach to drużyna gospodarzy okazała się silniejsza i zakończyła spotkanie wygrywając 3:1. W końcowej klasyfikacji turnieju AZS uplasował się na trzecim miejscu.

Wśród zawodników, którzy otrzymali nagrody indywidualne znalazł się Michał Klimkowski, który otrzymał nagrodę dla najlepszego libero turnieju.