REMIS W KĘTACH

Siatkarze Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa rozpoczęli play-offy II ligi. Biało-zieloni z Kęt przywieźli jedno zwycięstwo. W rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw mamy remis 1:1, a kolejne dwa mecze odbędą się w Hali Sportowej „Częstochowa”.

Drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Pudo wygraną odnieśli w pierwszym spotkaniu, triumfując 3:1. Sobotni mecz dobrze rozpoczął się dla częstochowian, którzy odnieśli wygraną w premierowej partii. Drugi set po nerwowej końcówce i grze na przewagi padł łupem Kęczanina. Nasza drużyna w kolejnym secie wróciła na właściwe tory i znów objęła prowadzenie, a prawdziwy charakter pokazała w czwartej partii, w której przegrywała już różnicą ośmiu punktów, a mimo to zdołała odrobić straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W drugim starciu znacznie lepiej zaprezentowali się gospodarze. Podopieczni trenera Macieja Gruszki podrażnieni przegraną dzień wcześniej, wyszli na boisko bardzo zdeterminowani, co przyniosło efekt. Nasi siatkarze próbowali nawiązać walkę, lecz w kluczowych momentach nieznacznie lepsi byli gospodarze. Najmniej emocji tym razem przyniosła ostatnia partia, w której ekipa z Kęt pewnie triumfowała 25:11 i w całym meczu 3:1.

Kolejne dwa mecze odbędą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Częstochowa”. Rywalizacja w play-offach toczona jest do trzech zwycięstw.

UMKS Kęczanin Kęty : Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 1:3 (18:25, 28:26, 21:25, 23:25)