JUNIORZY Z AWANSEM DO FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI!

Juniorzy Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa z awansem do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Biało-zieloni w turnieju rozgrywanym w miniony weekend w Bydgoszczy zajęli drugie miejsce oraz otrzymali przepustkę do najlepszej „ósemki” w kraju.

Drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Pudo półfinałowe zmagania rozpoczęła od zwycięstwa 3:0 nad UKS-em „Trzy-nastka” Zielona Góra. Wygrana przyszła dość pewnie, choć siatkarze AZS-u nie ustrzegli się błędów, którymi podawali rywalom pomocną dłoń. Dzień później również bez straty seta biało-zieloni pokonali krakowską Spartę. Jak się okazała, ta wygrana zapewniła naszym juniorom awans do turnieju finałowego. W ostatnim starciu, które decydowały o tym, kto wygra turniej półfinałowy w Bydgoszczy, rywalizowaliśmy z gospodarzami. Mecz był pełen emocji i zwrotów akcji. Po dwóch setach Chemik prowadził już 2:0, ale ostatecznie bydgoszczanie wygrali po tie-breaku.

Przed turniejem nasza drużyna oraz Chemik Bydgoszcz byli stawiani w roli faworyta do awansu. Oczywiście chcieliśmy wygrać ten turniej, niestety się nie udało. Założeniem naszej pracy jest, by w juniorach osiągać finały, pokazać jak pracujemy przez ostatnie lata wygląda i cieszę się, że czwarty raz z rzędu jesteśmy w finałowej „ósemce” – mówi Wojciech Pudo, trener AZS-u.

Turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów odbędzie się w dniach 27-31 maja w Krakowie.

Wyniki:
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa : UKS „Trzy-nastka” Zielona Góra 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa : SMS Sparta Kraków 3:0 (25:22, 25:17, 25:22)
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa : BKS Chemik Bydgoszcz 2:3 (24:26, 22:25, 30:28, 26:24, 10:15)