CZAS NA FINAŁY!

Dwadzieścia cztery – tyle meczów w rozgrywkach juniorskich mają za sobą siatkarze Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa w sezonie 2020/2021. Po ponad ośmiu miesiącach rywalizacji nadszedł czas na danie główne, czyli turniej finałowy mistrzostw Polski w Krakowie!

Biało-zieloni w drodze do finałów ogólnopolskich rozegrali siedemnaście spotkań w mistrzostwach Śląska, które zakończyli srebrnymi medalami. Następnie podopieczni trenera Wojciecha Pudo z kompletem zwycięstw i bez straty seta triumfowali w 1/4 mistrzostw Polski, które rozgrywali w Białej Podlaskiej. Awans do najlepszej „ósemki” w kraju wywalczyli natomiast w miniony weekend w Bydgoszczy, zajmując drugie miejsce w turnieju.

Teraz czas na najważniejsze mecze sezonu. Częstochowianie trafili do grupy „B”, w której będą rywalizować z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla, Metrem Warszawa oraz MOS-em Wola Warszawa. W drugiej grupie znaleźli się siatkarze Resovii Rzeszów, Trefla Gdańsk, Gwardii Wrocław oraz Chemika Bydgoszcz. Dwa najlepsze zespoły z dwóch grup znajdą się w strefie medalowej.

Bardzo się cieszymy, że kolejny rok z rzędu znaleźliśmy się w turnieju finałowym mistrzostw Polski. Każdy z nas jest bojowo nastawiony na finały i będziemy walczyć, by wrócić do Częstochowy z medalem – mówi Mateusz Holesz, libero Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa.

Turniej finałowy w Krakowie rozpocznie się już w czwartek i potrwa do najbliższego poniedziałku. Wszystkie turniejowe mecze będą transmitowane, a link do transmisji będzie udostępniany na naszym Facebooku przed rozpoczęciem meczów.

Plan gier:
27.05, g. 19.00: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. AT Jastrzębski Węgiel
28.05, g. 19.00: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. KS Metro Warszawa
29.05, g. 16.00: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. MOS Wola Warszawa

Fot. Arkadiusz Modliński