II liga: Pierwsza wyjazdowa wygrana

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa z premierowym zwycięstwem na wyjeździe i piątym w bieżącym sezonie! Biało-Zieloni w meczu 8. kolejki II ligi pokonali MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:2.

Sobotni mecz znacznie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Wojciecha Pudo, którzy już na początku premierowej partii zbudowali solidną zaliczkę punktową. Pomogła w tym bardzo dobra i co najważniejsze skuteczna zagrywka. Biało-Zieloni kontrolowali przebieg seta, a po błędzie własnym gospodarzy wygrali 25:19.

Znacznie bardziej wyrównany przebieg miała partia druga, gdzie walka toczyła się punkt za punkt. W połowie seta gospodarze wrzucili wyższy bieg i objęli 3-punktowe prowadzenie (17:14). Po przerwie, o którą poprosił trener Wojciech Pudo, drużyna AZS-u wróciła jednak do gry, a po skutecznym ataku Mateusza Śnieżka prowadziła 21:19. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, a o losach partii decydowała gra na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Milicza, którzy wygrali 29:27.

Podrażnieni przegraną końcówką częstochowianie ostro wzięli się do pracy od pierwszej akcji trzeciego seta, dzięki czemu szybko odskoczyli rywalom na 5 punktów (6:1). Wypracowana przewaga wprowadziła większy spokój w szeregach AZS-u, co pozwoliło w kolejnym fragmencie partii powiększyć prowadzenie. Ostatecznie po błędzie w polu serwisowym gospodarzy, pewna wygrana padła łupem zespołu spod Jasnej Góry.

Miliczanie nie zamierzali odpuścić i chcieli wrócić do walki o ligowe punkty, a zarazem zwycięstwo. Bardzo dobre otwarcie partii przez gospodarzy mocno im w tym pomogło, chociaż Biało-Zieloni zdołali odrobić 5-punktową stratę i doprowadzić do wyrównania po 11. Kolejny fragment rywalizacji należał jednak do gospodarzy, którzy nakręcali się z każdą akcją do jeszcze lepszej gry, doprowadzając ostatecznie do tie-break’a.

Ten był zacięty od pierwszej piłki. Żadna z drużyn nie zdołała odskoczyć nawet na 2 „oczka”. Pierwszy raz ta sztuka udała się naszej drużynie po udanym zagraniu Śnieżka. Zacięta końcówka należała do zespołu AZS-u, który po ponad 2-godzinnej walce mógł cieszyć się z pierwszej w tym sezonie wyjazdowej wygranej.

Kolejny mecz w rozgrywkach II ligi nasz zespół awansem (mecz 10. kolejki) rozegra już w niedzielę (14.11) na wyjeździe z Chełmcem Wałbrzych. Początek o godzinie 17:00.

MUKS Ziemia Milicka Milicz – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 2:3 (19:25, 29:27, 16:25, 25:19, 12:15)