II liga: Zwycięska niedziela w Wałbrzychu

Drużyna Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa nie zwalnia tempa. Biało-Zieloni w niedzielę zanotowali kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi, pokonując bez straty seta KS Chełmiec Wałbrzych.

Niedzielny mecz był rozgrywany awansem (10. kolejka). Patrząc przed pierwszym gwizdkiem w tabelę można było spodziewać się zaciętej rywalizacji. Częstochowianie podbudowani sobotnią wygraną w Miliczu chcieli pójść za ciosem i od początku spotkania zarzucić swój rytm gry. Ta sztuka się udała, dzięki czemu Damian Zygmunt i spółka wygrali 25:20. Zespół trenera Wojciecha Pudo utrzymał dobrą dyspozycję także w trzecim secie, lecz w nim gospodarze postawili większe wymagania. Po grze na przewagi AZS prowadził jednak już 2:0. Nasza drużyna, która ewidentnie była na fali wznoszącej kropkę nad „i” postawiła w trzeciej, jak się okazało ostatniej partii.

Dzięki wygranej częstochowianie awansowali na 3. miejsce w tabeli, notując bardzo udany weekend, w którym z województwa dolnośląskiego przywieźli do Częstochowy 5 punktów.

KS Chełmiec Wałbrzych – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (20:25, 26:28, 19:25)