Za nami Andrzejkowy Turniej Mini Siatkówki chłopców o Puchar Prezesa Eco-Team Częstochowa!

41 drużyn, prawie 200 spotkań, a przede wszystkim mnóstwo emocji i dobrej zabawy – tyle mieliśmy okazję podziwiać minionej niedzieli w hali IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.

Jako pierwsi na parkiet wyszły reprezentacje „dwójek”. Był to niezwykle intensywny turniej, walczyło w nim aż 27 drużyn, podzielonych na pięć grup. W nich na koniec pierwszej fazy triumfowały Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel I, Warta Zawiercie I, Ostrowy nad Okszą I, MKS Będzin I oraz Muks Michałkowice I. Zaraz potem rozpoczęła się decydująca część rozgrywek. Tutaj równych sobie nie miał zespół z Będzina, który wygrał wszystkie spotkania. Podium uzupełniły Warta Zawiercie I oraz Ostrowy nad Okszą I.

Emocje nie zdążyły jeszcze opaść, kiedy na boisku pojawiły się „trójki”. Czternaście zespołów rywalizowało w czterech grupach, jednak tym razem o zwycięstwie miała zadecydować dopiero trzecia runda. Drużyny Warty Zawiercie zdominowały ten turniej, zajmując całe podium. Warto też jednak docenić Ostrowy nad Okszą I i Akademię Norwidziaka I, które wcześniej wygrywały swoje grupy.

Na sam koniec swój turniej rozegrały czwórki. Brały w nim udział cztery drużyny, lecz to wcale nie oznaczało, że emocji było mniej. Zespoły z Częstochowy i Gliwic walczyły o każdą piłkę przy zaangażowanym dopingu. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium znalazł się SiKret Gliwice I przed Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa I oraz SiKret Gliwice II.

Turniej był bardzo wymagający dla uczestników, ale przede wszystkim pełen pasji i radości z siatkówki. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z tego, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Andrzejkowy Turniej Mini Siatkówki chłopców o Puchar Prezesa Eco-Team Częstochowa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!