Emocjonujące walki naszej młodzieży

Pierwszy tydzień grudnia przyniósł nam zmienne nastroje.

Początek miesiąca był wyjątkowo udany dla Akademików. W przełożonym z listopada meczu juniorzy pokonali po bardzo wyrównanej walce lidera tabeli z Jastrzębia.

Po sześciu spotkaniach AZS zajmuje trzecie miejsce w grupie z minimalną stratą do znajdującego się oczko wyżej Hemarpolu Norwid Częstochowa.

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa II 3:1(21:25; 25:20; 23:25; 22:25)

Następnego dnia w Częstochowie o punkty walczyła pierwsza drużyna juniorów młodszych. Walka ta nie trwała długo – młodzi Akademicy nie pozostawili złudzeń rywalom z Będzina, wygrywając w trzech setach. Nasz zespół po tym spotkaniu umocnił się na pozycji lidera.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – VitaSUN MKS Będzin 3:0 (25:14; 25:10; 25:13)

Piątek już nie był tak szczęśliwy. W rozgrywkach I Ligi Śląskiej nie udało nam się zdobyć punktu, ale nie można powiedzieć, że poddaliśmy się bez walki. Mieliśmy sporo dobrych momentów i prowadziliśmy wyrównaną grę, jednak to nie wystarczyło na dobrze dysponowanych rywali.

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa II 3:1(25:23; 19:25; 25:23; 25:20)

W weekend przyszła pora na pierwszy zespół młodzików, którzy w hali przy Racławickiej podejmowali plasujące się na wysokich pozycjach w tabeli drużyny z Jastrzębia-Zdroju i Bielska-Białej. Niestety, oba spotkania zakończyliśmy na tarczy, bez zdobytego seta.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II 0:2 (17:25; 23:25)

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 0:2 (19:25; 22:25)

Na koniec tygodnia odbył się Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki w Będzinie. Okazał się być bardzo udany dla naszych najmłodszych graczy. W rozgrywkach drużyn czteroosobowych zajęliśmy ósme miejsce. Natomiast szczególne brawa należą się naszej „dwójce”, która zajęła trzeci stopień podium.

Druga drużyna młodzików w tym tygodniu pauzowała. Natomiast planowany mecz AZS w rozgrywkach II ligi nie odbył się z powodu wycofania zespołu KS Miasteczko Śląskie.