1/4 Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych: pierwsze starcie dla nas!

W środowym meczu pokonujemy KS „Siatkarz Beskid” Skoczów 3:1!

To było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu naszego drugiego zespołu juniorów młodszych. Trzeba jednak zaznaczyć, że obie drużyny były bardzo zmotywowane, co było widać przede wszystkim w obronie oraz ataku.

Po pewnie wygranym pierwszym secie, AZS nieco zwolnił grę. Wykorzystali to na swoją korzyść rywale, doprowadzając do wyrównania w meczu. Częstochowianie bardzo szybko zapomnieli o przegranej partii i w dobrym stylu wyszli ponownie na prowadzenie. Przez większość czwartego seta utrzymywaliśmy znaczną przewagę, lecz przeciwnicy, głównie dzięki trudnym zagrywkom, doprowadzili do nerwowej końcówki. Na szczęście nasi młodzi siatkarze nie dali się wytrącić z równowagi i utrzymali prowadzenie do końca spotkania.

20 stycznia czeka nas drugie i ostatnie spotkanie w turnieju. Naszym rywalem będzie Hemarpol Norwid Częstochowa, który również ma na koncie zwycięstwo z zespołem ze Skoczowa. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 w hali IX LO im. Norwida.

Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców!

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa II – KS „Siatkarz Beskid” Skoczów 3:1 (25:17; 22:25; 25:18; 25:20)