Zaczynamy maraton! – Mistrzostwa Śląska Juniorów

We wtorek stajemy do starć półfinałowych.

Poprzedni etap rozgrywek ułożył się po naszej myśli. W ośmiu spotkaniach zdobyliśmy piętnaście punktów, plasując się na drugim miejscu w tabeli za Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel. Ten rezultat pozwolił nam na awans do turnieju półfinałowego, w którym podejmiemy Hemarpol Norwid Częstochowa, MKSR Pyskowice i VitaSUN MKS Będzin.

Na początek zagramy z zespołem z Pyskowic. Siatkarze ci spisują się w tym sezonie bardzo dobrze – zdominowali rundę zasadniczą, oddając tylko jednego seta w ośmiu spotkaniach. W ćwierćfinałach zajęli drugie miejsce, wygrywając dwa z trzech spotkań.

Drugiego dnia naszym rywalem będzie MKS Będzin, z którym spotykaliśmy się już dwukrotnie. W obu meczach górą byli częstochowianie – w Będzinie wygraliśmy 3:0, a w rewanżu 3:1. Będzinianie nie mogą zaliczyć rundy zasadniczej do udanych, lecz w turnieju ćwierćfinałowym zwyciężyli we wszystkich trzech meczach.

Ostatniego dnia turnieju czekają nas kolejne derby Częstochowy – po drugiej stronie siatki zobaczymy Norwida. Ten mecz zapowiada się szczególnie ciekawie, ponieważ w poprzedniej rundzie rywal tracił do AZS zaledwie punkt. W bezpośrednim starciu dwukrotnie lepsi okazywali się być siatkarze Norwida. Pierwszy mecz wygrali 3:1, a rewanż 3:2. Te okoliczności jeszcze bardziej podnoszą temperaturę tego spotkania i na pewno motywują naszych juniorów do odegrania się na przeciwniku.

Wszystkie mecze odbędą się w dniach 25-27 stycznia. Pierwsze spotkania będą się rozpoczynać o godzinie 16:00. Następne – około 40 minut po zakończeniu poprzedniego meczu, jednak nie wcześniej niż o 18:00. Dokładny terminarz widnieje na naszym Facebooku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców do HSC przy ul. Żużlowej!