Mistrzostwa Śląska Juniorów: pierwszy dzień udany dla częstochowian!

We wtorek zainaugurowaliśmy turniej półfinałowy.

Jako pierwsi na parkiecie pojawiły się drużyny Eco-Team AZS Częstochowa i MKSR Pyskowice. Pierwsze dwie partie zostały pewnie wygrane przez gospodarzy. Duże znaczenie miał nasz sprawny system blok-obrona, dzięki której można było zorganizować skuteczne kontry. Bardzo ciekawa okazała się być trzecia partia i zespół z Pyskowic miał spore szanse na przedłużenie spotkania. Ostatecznie set zakończył się grą na przewagi, w której górą był już nasz AZS.

Drugą parę turniejową tego dnia stanowiły zespoły Norwid Częstochowa i MKS Będzin. Ten mecz był już bardziej wyrównany, lecz końcowe fragmenty setów na swoją korzyść rozstrzygali młodzi częstochowianie, którzy również zgarnęli w spotkaniu całą pulę.

Serdecznie zapraszamy na następne spotkania, które odbędą się już jutro w Hali Sportowej „Częstochowa”. O 16:00 walczyć rozpocznie para MKSR Pyskowice – Hemarpol Norwid Częstochowa. Natomiast około 40 minut po zakończeniu tego spotkania, na boisko wyjdą zespoły Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – MKS Będzin.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – MKSR Pyskowice 3:0 (25:16; 25:12; 27:25).

VitaSUN MKS Będzin S.A. – Hemarpol Norwid Częstochowa 0:3 (23:25; 20:25; 20:25)