Mistrzostwa Śląska Juniorów: AZS i Norwid niepokonani!

Drugiego dnia turnieju zmierzyliśmy się z MKS Będzin.

Zanim to nastąpiło, swoje spotkanie odbyły drużyny Hemarpol Norwid Częstochowa i MKSR Pyskowice. Znacznie lepszą grę pokazali częstochowscy juniorzy, którzy zwyciężyli w trzech setach.

Bardzo dobrze weszliśmy w spotkanie. Już na samym początku wypracowaliśmy sobie przewagę, którą od połowy seta jedynie zwiększaliśmy i dzięki temu pewnie wyszliśmy na prowadzenie w meczu (25:16). Drugi set zapowiadał się już znacznie ciekawiej. Wynik oscylował wokół remisu, lecz świetne zagrywki naszych juniorów dały im w krótkim czasie odskoczyć (15:7). Mogło się wydawać, że to wystarczająca przewaga, jednak nie od dziś wiadomo, że w siatkówce nie ma rzeczy niemożliwych. Po dobrej serii przyjezdni mocno zbliżyli się do remisu (22:20). Młodzi częstochowianie jednak nie stracili kontroli nad przebiegiem seta i w rezultacie powiększyli prowadzenie w całym spotkaniu (25:22). Trzecią partię znacznie lepiej otworzyli goście, którzy po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (4:9). Wtedy wspaniałymi zagrywkami popisał się Oskar Skrzypczak, co całkowicie odwróciło sytuację (15:10). Częstochowianie od tego momentu już tylko pewnie zmierzali po zwycięstwo w meczu (25:14). Po dwóch dniach turnieju jesteśmy niepokonani!

MKSR Pyskowice – Hemarpol Norwid Częstochowa 0:3 (16:25; 20:25; 21:25)

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – VitaSUN MKS Będzin S.A. 3:0 (25:16; 25:22; 25:14)

Jutro będziemy walczyć o pierwsze miejsce w grupie z również niepokonaną jak dotąd drużyną – podejmujemy częstochowski Hemarpol Norwid, co oznacza, że szykują nam się bardzo emocjonujące derby. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na Żużlową! Spotkanie rozpocznie się około 40 min po zakończeniu meczu pary VitaSUN MKS Będzin – MKSR Pyskowice, które zaplanowano na godzinę 16.