Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych: AZS I z kolejnym zwycięstwem, AZS II bez awansu

Drugiego dnia rozgrywek nasza pierwsza drużyna podejmowała Górnik Radlin, a druga – MKS Będzin.

Pierwsi swój pojedynek odbyli podopieczni trenera Mateusza Redlarskiego. Premierowa partia przez większość czasu układała się po myśli częstochowian – bardzo dobrze nam szło w zagrywce oraz bloku, jednak będzinianie nie przestawali gonić wyniku. W samej końcówce udało im się wyjść na prowadzenie i wygrać seta (23:25). Drugi set już nie przebiegał dobrze dla gospodarzy. Popełniliśmy sporo błędów, co skrzętnie wykorzystali gracze MKS. Pod koniec seta udało nam się prawie złapać kontakt (19:17), lecz ostatecznie goście zagrali bardziej konsekwentnie i powiększyli prowadzenie w całym meczu (22:25). Trzeci set to już był koncert AZS. Ponownie zaczęło nam się opłacać ryzyko w zagrywce – rywal miał duże problemy z przyjęciem i co chwila ustawialiśmy skuteczne i przemyślane kontry. To wszystko dało ogromną przewagę (20:7). Autowa zagrywka zakończyła tego seta zdecydowanym zwycięstwem AZS (25:10). Czwarty set zaczął się równo dla obu ekip (5:5). Później na kilkupunktową przewagę odskoczyli przyjezdni (7:12). Cały czas goniliśmy wynik, lecz niestety to nie wystarczyło do doprowadzenia do tie-break’a. Po ostatnim gwizdku to zespół z Będzina mógł się cieszyć z wygranej 3:1 i awansu do finałów.

Około czterdzieści minut później na boisko wyszła pierwsza drużyna AZS oraz Górnik Radlin. Młodzi częstochowianie mocno weszli w mecz, już w pierwszej połowie seta notując kilka asów serwisowych (15:7). Rywal miał coraz większe problemy z przyjęciem (22:10). Biało-zieloni bardzo pewnie wygrali set otwarcia (25:12). W kolejnej partii goście poprawili swoją grę, lecz to było za mało na świetnie dysponowanych częstochowian (11:6). AZS tylko zwiększał swoją przewagę i nie minęło wiele czasu, zanim naszym łupem padł drugi set. Swoją świetną grę kontynuowaliśmy również w trzeciej partii. Nasi młodsi juniorzy ani na chwilę nie stracili kontroli nad przebiegiem spotkania i już dzisiaj możemy się cieszyć z awansu do turnieju finałowego!

Eco-Team AZS Stoezle Częstochowa II – VitaSUN MKS Będzin S.A. 1:3 (23:25; 22:25; 25:10; 20:25)

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa I – SK Górnik Radlin 3:0 (25:12; 25:16; 25:8)