Mistrzostwa Śląska Juniorów: pierwszy krok wykonany!

AZS w pierwszym dniu turnieju pokonuje TS Volley Rybnik 3:0.

Biało-zieloni bardzo mocno weszli w spotkanie. Rywal nie potrafił w żadnym momencie wybić nas z rytmu i w tym secie wygraliśmy z dużą przewagą 25:9. Kolejna partia rozpoczęła się już bardziej wyrównanie (9:9), lecz częstochowianom udało się odskoczyć przeciwnikowi (16:11). Kilkupunktową przewagę utrzymywaliśmy prawie do samej końcówki, aż rybniczanie najpierw nadrobili straty (22:21), a później wywalczyli szansę na wyrównanie stanu meczu (23:24). AZS jednak nie odpuszczał i po kilku akcjach sytuacja ponownie obróciła się na ich korzyść (27:25). Dobra gra przełożyła się też na początek trzeciego seta (7:1). Ta i tak już spora przewaga tylko się powiększała (15:3), aż do końca seta i całego spotkania.

Przed tym meczem odbyło się spotkanie dwóch zespołów AT Jastrzębski Węgiel, wygrane przez pierwszą drużynę 3:1.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – TS Volley Rybnik 3:0 (25:9; 27:25; 25:7)