Mistrzostwa Śląska Juniorów: kolejne zwycięstwo!

W drugim dniu rozgrywek pokonujemy AT Jastrzębski Węgiel II 3:0.

Premierowa odsłona meczu była zdecydowanie najciekawsza. Pod koniec to jastrzębianie byli bliżej wyjścia na prowadzenie (17:19), lecz biało-zieloni najpierw wyrównali wynik (20:20), by potem ugrać całego seta (25:23). Druga partia przebiegała już całkowicie pod dyktando AZS. Na zdecydowane prowadzenie wyszliśmy już na samym starcie (7:2) i utrzymaliśmy je do końca seta (25:12). Dalsza część spotkania była już bardziej wyrównana. Obie strony popełniały sporo błędów w zagrywce i ataku i wynik oscylował wokół remisu (8:7). W tym momencie odskoczyliśmy rywalom na kilka punktów (13:10), a następnie stopniowo zwiększaliśmy przewagę (18:13). Do końca nie straciliśmy koncentracji i po ataku Adriana Andruszkiewicza zanotowaliśmy już drugie zwycięstwo w finałach!

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II 3:0 (25:23; 25:12; 25:20)