Mistrzostwa Śląska Juniorów: derby są nasze!

W meczu z Norwidem wygrywamy 3:1!

Spotkanie od początku było dość wyrównane (5:5). Później niewielką przewagę wypracowali siatkarze Norwida (13:11). Walczyliśmy dzielnie, ale nie byliśmy w stanie przy swojej zagrywce nadrobić strat. Ta sztuka udała nam się pod koniec seta (19:19). W tej nerwowej końcówce mieliśmy parę naprawdę długich udanych akcji, lecz niestety większą skutecznością wykazał się przeciwnik, wychodząc na prowadzenie (23:25). Ten wynik podrażnił biało-zielonych, którzy mocno weszli w drugiego seta (4:1). Z czasem nasza przewaga była coraz wyraźniejsza (15:7). Rywale nie byli w stanie już jej nadrobić, zatem w niedługim czasie wyrównaliśmy stan meczu (25:14). Norwid za to dobrze rozpoczął kolejnego seta (2:4), ale szybko doprowadziliśmy do remisu (4:4). Gra toczyła się punkt za punkt, aż kilka dłuższych akcji przechyliliśmy na swoją stronę (16:14). Stawaliśmy coraz bliżej wyjścia na prowadzenie (20:16). Norwid próbował jeszcze gonić wynik, lecz ostatecznie ostatnie akcje należały do nas. Czwarty set rozpoczął się lepiej dla biało-zielonych (3:1). Niedługo potem powiększyliśmy prowadzenie po udanym bloku (13:9). Z czasem byliśmy tylko coraz skuteczniejsi, a siatkarze z Norwida popełniali sporo błędów (22:15). Nic już nie było w stanie przeszkodzić w zwycięstwie w derbach i pozostaniu niepokonaną drużyną w finałach!

Eco-Team AZS Stoezle Częstochowa – Hemarpol Norwid Częstochowa 3:1 (23:25; 25:14; 25:22; 25:17)