I Liga Śląska: bez punktów z Cieszynem

W sobotnim meczu przegrywamy z Talentem Cieszyn 0:3.

Mecz rozpoczął się równą grą obu zespołów. Po chwili jednak gracze z Cieszyna zbudowali dwupunktową przewagę (11:9). Siatkarzom AZS udało się doprowadzić do remisu (16:16), a następnie objąć prowadzenie w secie (18:16). W końcówce pierwszej partii goście wpierw doprowadzili do remisu (22:22), a potem, za sprawą dobrej zagrywki, zapisali pierwszy set na swoim koncie.

Drugą partię lepiej rozpoczęli cieszynianie. Popisowa seria w polu serwisowym umożliwiła zbudowanie sporej przewagi (10:3).Z czasem uległa ona powiększeniu (20:8). Ta partia również padła łupem gości.

Dwa punktowe bloki na początku trzeciej partii (4:2) dały nadzieję na lepszą grę AZS. Skuteczna gra gości umożliwiła odwrócenie prowadzenia (9:6). Dalsza część seta była już bardziej wyrównana (14:14). W końcówce jednak gościom udało się odskoczyć na 4 punkty (21:17). Ta część seta należała już do cieszynian, którym udało się wygrać tę partię, a co za tym idzie cały mecz.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Talent Sferawent Cieszyn 0:3 (22:25; 10:25; 19:25)