Mistrzostwa Śląska Juniorów: zdobywamy srebrny medal!

W ostatnim meczu turnieju przegrywamy z AT Jastrzębski Węgiel 3:1.

Tak jak można było się tego spodziewać, mecz o złoto od początku był bardzo ciekawy (8:8). Taki stan gry utrzymywał się przez większość partii, żadna drużyna nie była w stanie odskoczyć na więcej niż punkt, aż gospodarze zaliczyli dwa asy serwisowe (15:18). Po tym momencie niestety nie udało nam się już odwrócić losów seta i Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie (21:25). Drugą partię również obie ekipy rozpoczęły z wysokiego „c” (5:5). Tym razem częstochowianom po raz pierwszy udało się wypracować przewagę (11:8). Gospodarze jednak nie zwalniali tempa i po kilku dłuższych wymianach znów mieliśmy remis (14:14). Cały czas graliśmy równo i stopniowo powracaliśmy na prowadzenie (21:18). Szybko jednak jastrzębianie ponownie doprowadzili do remisu (24:24). Ostatecznie na przewagi wygrał AZS i wyrównał stan meczu (26:24). Początek trzeciego seta też rozpoczął się równo (3:3), lecz tym razem podrażnieni gospodarze szybko zbudowali znaczną przewagę, którą trzymali już do końca odsłony (13:20). Dzięki zagrywce Wiktora Płatkowskiego wybroniliśmy kilka piłek setowych, lecz to nie wystarczyło i rywal ponownie objął prowadzenie w meczu (21:25). Walkę o tie-break rozpoczęliśmy dobrze (4:2), lecz ponownie okazało się, że czeka nas walka (7:7). W późniejszych fragmentach to my musieliśmy gonić wynik (9:12), a przewaga jastrzębian tylko się powiększała (13:20). Nie udało nam się już odwrócić losów tego spotkania i finały Mistrzostw Śląska Juniorów kończymy ze srebrnym medalem!

Wiktor Płatkowski zdobył statuetkę dla najlepszego przyjmującego turnieju, a Igor Woźniak został uznany za najlepszego środkowego!

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel I 1:3 (21:25; 26:24; 21:25; 16:25)