Ostatnie starcia juniorów młodszych w Mistrzostwach Śląska! – zapowiedź

W ten weekend kończymy rozgrywki Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych.

Jutro w Częstochowie walkę o złoto rozpocznie nasza pierwsza drużyna. Podopieczni Pawła Tomaszewskiego zwyciężyli wszystkie spotkania półfinałowe, jeszcze raz pokazując, jak mocni są w tym sezonie. „To wspaniałe uczucie, zwłaszcza, że to mój pierwszy sezon w Polsce i od razu udało się wywalczyć awans do finałów Mistrzostw Śląska, jest czymś fantastycznym! Życzcie nam powodzenia! – mówił w trakcie turnieju Andrii Shvets, nasz środkowy.

Z pierwszym rywalem, MKS Będzin, graliśmy bardzo niedawno – właśnie w półfinałach. To emocjonujące spotkanie skończyło się naszym zwycięstwem 3:2. W meczu finałowym powinno być jeszcze ciekawiej. Kolejny przeciwnik to Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II. Ta drużyna po sezonie zasadniczym zajęła trzecie miejsce, a w półfinale ustąpiła tylko swoim kolegom. Pierwszy mecz z jastrzębianami nasz zespół wygrał pewnie 3:0, lecz rywalom udało się zrewanżować w pięciu setach. W ostatnim dniu turnieju zmierzymy się z… Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel, tym razem z pierwszym zespołem. Ta ekipa zdecydowanie będzie bardzo trudnym rywalem. Sezon zasadniczy zakończyła na drugim miejscu, przegrywając tylko z AZS. Jastrzębianie turniej półfinałowy rozegrali, tracąc tylko seta i do Częstochowy przyjadą w równie bojowych nastrojach, co biało-zieloni.

Turniej odbędzie się w dniach 11-13 lutego w hali IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.

Dzień wcześniej, bo już dziś wieczorem, nasza druga drużyna juniorów młodszych rozpocznie rozgrywki o piąte miejsce w województwie.

W Bielsku-Białej zawalczymy z Górnikiem Radlin, którego pokonaliśmy podczas turnieju półfinałowego. Następnego dnia rozegrane zostaną częstochowskie derby – z Norwidem zagraliśmy świetne spotkanie w ćwierćfinałach i liczymy na to, że ten mecz zakończy się dla nas równie pozytywnie. Na koniec zagramy z gospodarzem turnieju – BBTS Włokniarz Bielsko-Biała. Ten zespół odbył w tym sezonie drogę bardzo podobną do naszej. Po bardzo dobrych występach w sezonie zasadniczym i ćwierćfinałach młodzi bielszczanie musieli uznać wyższość zespołów z Jastrzębie-Zdroju.

Trzymamy kciuki za naszych juniorów młodszych!