Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych: brązowy MKS, srebrny AZS i złota AT Jastrzębski Węgiel!

Rozstrzygające mecze turnieju finałowego były pełne walki i dobrej siatkówki.

Mecz o brązowy medal bardzo dobrze rozpoczęli jastrzębianie (1:6). Później świetną serią popisali się siatkarze MKS i przez chwilę byli bliscy remisu, aż wynik się znowu rozjeżdżał. I tu zrobiło się bardzo ciekawie – obie drużyny potrafiły zdobyć kilka oczek w jednym ustawieniu i do końcówki nie było jasne, kto jako pierwszy wyjdzie na prowadzenie. Niespodziewanie będzinianie odpalili i wywalczyli cztery piłki setowe (24:20) i już nie wypuścili zwycięstwa w tym secie. Ich świetna gra miała kontynuację w następnej partii. Zawodnicy Akademii Talentów coraz częściej popełniali błędy (9:4) i nie byli w stanie zagrozić brylującym rywalom (22:12). Seta zakończyli asem serwisowym będzinianie. Siatkarzom AT udało się jednak powrócić do dobrej gry (7:12). Przez całą trzecią partię wyraźnie prowadzili i ostatecznie przedłużyli spotkanie (15:25). Po bardzo równym starcie kolejnej odsłony, do gry wrócili będzinianie (15:12). Kiedy się wydawało, że mają wszystko w swoich rękach, świetną serię zanotowali rywale (21:21). Niesamowitą końcówkę wygrał MKS, tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych!

VitaSUN MKS Będzin S.A. – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II (25:22; 25:15; 15:25; 28:26)

MVP: Wiktor Wnuk

Największe emocje turnieju miały dopiero nadejść. W meczu o złoty medal stanęły naprzeciw siebie dwie niepokonane dotąd drużyny, które od samego startu pokazywały swoją siłę (10:10). Dopiero pod koniec seta udało się uciec na dwa punkty przewagi (18:20). Wynik był bliski remisu niemal do końca seta, aż na trzy punkty uciekli goście (19:22). Udanym atakiem też zakończyli seta (22:25). Drugą partię podopieczni Pawła Tomaszewskiego zaczęli dwoma punktowymi blokami. Później jednak ponownie goście byli bardziej skuteczni, szczególnie w polu serwisowym (5:9). Tutaj po raz kolejny biało-zieloni udowodnili swoją moc w bloku, głównie dzięki niemu wracając na prowadzenie (13:12). Walka toczyła się punkt za punkt do samej końcówki, w której ponownie wystrzelili nasi rywale (21:24). Kluczowa okazała się znowu zagrywka, która dała dwudziesty piąty punkt i prowadzenie w meczu 2:0. Zacięta walka miała swój ciąg dalszy do połowy kolejnego seta. Jastrzębianie byli jednak bardzo dobrze dysponowani i wynik zaczął nam się rozjeżdżać (14:17). Na moment udało nam się zbliżyć do rywala (19:21), lecz po chwili pięć piłek meczowych mieli do dyspozycji goście (19:24). Tej przewagi nie udało już nadgonić i złoto Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych zdobyli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla!

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel I 3:0 (22:25; 21:25; 21:25)

MVP: Kacper Kisielewicz