Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych: drugie zwycięstwo AZS!

Pokonujemy AT Jastrzębski Węgiel II 3:0 i jutro gramy o komplet zwycięstw!

AZS od początku pokazywał świetną grę, szczególnie w obronie, co dało sporą przewagę nad jastrzębianami (11:5). Wykorzystywaliśmy każde zawahania przeciwnika i pewnie objęliśmy prowadzenie w całym meczu (25:14). Drugi set zaczął się bardziej wyrównanie dla obu drużyn, lecz szybko biało-zieloni odzyskali kontrolę nad przebiegiem spotkania (17:11), której nie oddali już do końca partii. Wiele ciekawych wymian mogliśmy zobaczyć na początku trzeciej odsłony spotkania (5:5). Pomimo dobrej gry obu zespołów, to AZS znalazł się znacznie bliżej zwycięstwa (19:14). Tej przewagi rywale już nie zdołali obronić i tym sposobem pozostajemy niepokonani przed ostatnim meczu turnieju!

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa I – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II 3:0 (25:14; 25:17; 25:18)

MVP: Artur Brzostowicz

Niedługo później na boisko wyszła druga para zespołów: AT Jastrzębski Węgiel I i VitaSUN MKS Będzin. Jastrzębianie od samego startu stawiali bardzo twarde warunki, dzięki czemu premierową partię wygrali do 10. Będzinianie poprawili swoją grę na początku drugiego seta, lecz nie przeszkodziło to ich przeciwnikom w zbudowaniu kilkupunktowej przewagi (9:14). Ta z czasem się powiększała, dzięki czemu Akademia Talentów pewnie wygrała i drugą partię. Swoją dobrą dyspozycję udowadniali również w kolejnej odsłonie (9:16). Po ostatniej akcji było już wiadomo, że jutro w hali IV LO pojedynek stoczą dwa niepokonane zespoły!

VitaSUN MKS Będzin S.A. – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel I 0:3 (10:25; 18:25; 14:25)

MVP: Mateusz Jańczyk