Mistrzostwa Polski Juniorów: udany start częstochowian!

W pierwszym meczu turnieju pewnie pokonujemy Aluron CMC Wybicki Kielce 3:0.

Od początku przewaga biało-zielonych była bardzo wyraźna (9:3). Później dystans punktowy tylko się zwiększał. Byliśmy szczególnie mocni w bloku oraz zagrywce, co głównie przyczyniło się do bezapelacyjnie wygranego seta (25:9). Bardzo podobny przebieg miała druga partia – jedynie w końcówce seta rywale odrobili kilka punktów, ale to było za mało na przełom w meczu (25:12). Więcej walki było w trzecim secie, podopieczni Wojciecha Pudo nie wypracowali tak znacznej przewagi do stanu 13:8. Od tego momentu bardzo szybko uciekliśmy kieleckim zawodnikom (21:9). Niedługo później mogliśmy już cieszyć się zwycięstwem.

Jutro, koło godziny 13:00, rozegramy drugi mecz ćwierćfinałowy. Tym razem zmierzymy się z GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Aluron CMC Wybicki Kielce 3:0 (25:9; 25:12; 25:13)