Mistrzostwa Polski Juniorów: AZS na czele grupy B!

Drugi dzień ćwierćfinałów upłynął pod znakiem zwycięstwa z GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0.

Początek meczu był wyrównany, lecz od stanu 5:5 dużo częściej punktowali częstochowianie. Świetnie radziliśmy sobie w polu serwisowym oraz w ataku i to te elementy dały nam pewne zwycięstwo w inauguracyjnej partii. Drugi set różnił się tym, że już na starcie podopieczni Wojciecha Pudo wypracowali przewagę, którą później sukcesywnie powiększali (18:10). Na koniec rywale odrobili część strat, lecz to nie wystarczyło do wyrównania stanu meczu (25:19). Częstochowianie dobrą postawę kontynuowali w trzeciej partii, choć przeciwnicy parokrotnie byli blisko dogonienia stawki (13:10, 20:17). W końcówce uspokoiliśmy grę, dzięki czemu zamknęliśmy grę w trzech setach.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (25:12; 25:19; 25:20)