Mistrzostwa Polski Juniorów: awansujemy z pierwszego miejsca!

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym pokonujemy KS Wifama Łódź 3:0!

Po przegranym spotkaniu z MOS Wola Warszawa byliśmy w bardzo trudnej sytuacji – tylko wygrana w trzech setach mogła dać nam awans do półfinałów. Na boisku wiec wrzało od pierwszych piłek. Dobre i długie akcje notowały obie drużyny (9:10). Wtedy serią popisali się łodzianie, a my mieliśmy spore problemy w przyjęciu (9:14). Lecz chwilę później nie tylko wyrównaliśmy wynik, ale też wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca seta (25:22). Kolejna partia okazała się jeszcze bardziej emocjonująca, obie drużyny prezentowały się naprawdę dobrze. Po dłuższym fragmencie gry nieco odskoczyli rywale (12:15), jednak zaraz mieli już tylko punkt przewagi. Wyrównaliśmy wynik w samej końcówce (21:21), dzięki skutecznej akcji Wiktora Płatkowskiego. Chwilę później byliśmy już na prowadzeniu (23:22), wykorzystując coraz częstsze pomyłki przeciwników, a koniec partii przypieczętował asem serwisowym właśnie Wiktor. Trzeci set już był koncertowy w wykonaniu częstochowian. Szybko wypracowaliśmy przewagę, którą później już tylko zwiększaliśmy (15:9). Nasi skrzydłowi i środkowi nie pozwolili zbliżyć się rywalom już do końca spotkania. Ostatni punkt, dający awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów zdobył Igor Woźniak!

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – KS Wifama Łódź 3:0 (25:22; 25:22; 25:17)