MP Juniorów: pewne wejście AZS!

Pierwszy dzień turnieju półfinałowego był szczęśliwy dla zespołów z Częstochowy i Wrocławia.

Częstochowianie rozpoczęli z wysokiego „c”. Utrzymywali sporą przewagę w całym secie. Duża w tym zasługa naszego przyjęcia oraz obrony. Te elementy wraz z skuteczną pierwszą akcją dały Akademikom pewne zwycięstwo w premierowej odsłonie spotkania (25:17). W kolejną partię lepiej weszli przyjezdni, których środkowi potrafili postraszyć na siatce (1:3). Chwilę później w polu serwisowym pojawił się Adrian Andruszkiewicz i w tym elemencie zdobył dwa punkty (8:4). Dokładnie tyle samo punktów i też zagrywką wywalczył Artur Brzostowicz. Tak dobrze dysponowanym podopiecznym Wojciecha Pudo przeciwnik już nie mógł zagrozić do końca partii (25:17). Początek trzeciej partii okazał się wyrównany (4:4). Dwupunktową przewagę na tablicy wyników zobaczyliśmy dopiero przy stanie 10:8. Przez chwilę AZS miał już cztery oczka przewagi, lecz goście ze Starogardu Gdańskiego szybko nadrobili straty i gra ponownie toczyła się punkt za punkt (16:16). W końcówce seta mieliśmy kilka dłuższych wymian, z których zwycięsko wychodzili częstochowianie (23:20).

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – KaEmKa Starogard Gdański 3:0 (25:17; 25:17; 25:21)

MVP: Oskar Skrzypczak

W drugim meczu tego dnia zmierzyły się drużyny z Wrocławia i Kędzierzyna-Koźla. Pierwszy set zdecydowanie ułożył się po myśli zespołu z Dolnego Śląska (25:14). Kolejna partia już była o wiele bardziej wyrównana. Niesieni głośnym dopingiem kędzierzynianie znacznie poprawili swoją grę i wynik cały czas oscylował wokół remisu (18:17). Od tego momentu świetnie na siatce prezentowali się wrocławianie i szybko odskoczyli rywalom (23:18). Chwilę później już byli tylko o set od zwycięstwa (25:20). ZAKSA jednak nie miała zamiaru odpuszczać – w trzeciej partii też nie brakowało ciekawych wymian i praktycznie do końca nie było wiadomo, jak się ona zakończy. Końcówka należała do Gwardii, która wygrała seta 25:23 i cały mecz 3:0.

Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy – MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:14; 25:20; 25:23)

MVP: Jakub Olszewski