1/2 MP Juniorów Młodszych: awans dla AZS i KPS!

W ostatnich dwóch meczach turnieju wygrywały zespoły z Wałbrzycha i Częstochowy.

Niedziele rozgrywki rozpoczęły się od spotkania Jokera i Chełmca, które świetnie rozpoczęli podopieczni Tomasza Botwiny (1:8). W pewnym momencie przewaga wynosiła już dziesięć punktów (7:13), lecz pilanie kilkukrotnie skutecznie kontrowali i dystans się wyraźnie zmniejszył (9:13). Więcej urwać sobie wałbrzyszanie nie pozwolili i pewnie wygrali pierwszego seta (17:25). Druga partia zaczęła się znacznie ciekawiej (9:9). Jednak po stronie Jokera pojawiło się sporo błędów, co wykorzystywali przeciwnicy (10:15). Z czasem przewaga siatkarzy z Dolnego Śląska się tylko zwiększała (11:21), m.in. za sprawą skutecznych środkowych. Po błędzie pilan Chełmiec prowadził już 2:0 i w kolejnym secie od początku prezentował dobry poziom (7:11). Później już był tylko coraz bardziej pewny siebie (11:21). Tak świetnie dysponowanym wałbrzyszanom Joker nie mógł zagrozić. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 i już było wiadomo, że zespół z Piły zajął IV miejsce w całym turnieju.

UKS SMS Joker Piła – KPS Chełmiec Wałbrzych 0:3 (17:25; 14:25; 12:25)

MVP: Jan Wiernicki

O 12:00 rozpoczął się mecz między AZS a Gwardią Wrocław, który miał zdecydować o, kto zostanie finalistą Mistrzostw Polski. Dla wrocławian liczyła się tylko pełna pula punktów i to było widać na boisku (8:5). Częstochowianie szybko nadrobili stratę i gra toczyła się punkt za punkt (13:12), aż serię błędów odnotowali biało-zieloni (17:14). Jednak i te straty zostały zniwelowane (18:18), a następnie to AZS był bliżej wygranej (18:20). Końcówka w wykonaniu AZS była wyśmienita i po ostatnim gwizdku w tym secie nasza drużyna miała zapewniony awans!

Pomimo to w kolejnych setach nie brakowało emocji – drugą, niezwykle wyrównaną partię na przewagi wygrali podopieczni Tomasza Barańskiego. Trzeci set również był pełen walki, szczególnie w końcówce (23:23), jednak ta należała już do częstochowian. Gdy się wydawało, że biało-zieloni mają już wszystko w swoich rękach, w końcowej fazie czwartej partii, odbudowali się Gwardziści (23:23). Pierwszą piłkę setową obronili częstochowianie i następnie sami mieli okazję do skończenia seta (24:25). Nie została jednak ona wykorzystana, co się zemściło na naszej drużynie. O zwycięstwie w ostatnim meczu półfinałowym miał zadecydować tie-break. Ten układał się po myśli wrocławian (7:5), lecz gospodarze nie odpuszczali (9:9). W porę uaktywnił się nasz blok, który dał nam trzy oczka przewagi (9:12).

Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 2:3 (20:25; 26:24; 23:25; 27:25; 9:15)

MVP: Jan Wawrzyniak

Klasyfikacja turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych:

I miejsce – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

II miejsce – KPS Chełmiec Wałbrzych

III miejsce – Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy

IV miejsce – UKS SMS Joker Piła