Z pełnym optymizmem! – zapowiedź meczu z Hetmanem Włoszczowa

Sobotnim spotkaniem biało-zieloni zakończą sezon 2021/2022.

Po dłuższej przerwie podopieczni Wojciecha Pudo wracają do Częstochowy na ostatni mecz tegorocznych rozgrywek II ligi. Skład dwóch pierwszych miejsc w grupie trzeciej, premiowanych awansem do fazy play-off juz się nie zmieni, lecz o pozostałe miejsca w tabeli walka wciąż trwa. AZS od początku lutego odnosił same zwycięstwa i zajmuje obecnie trzecią lokatę, mając punkt przewagi nad zespołem z Bielawy. Podium więc wciąż jest sprawą otwartą. „Cel na ten mecz jest jeden – chcemy go wygrać i zapewnić sobie trzecie miejsce w grupie na koniec sezonu. Podchodzimy z pełnym optymizmem” – powiedział przed meczem przyjmujący Karol Redyk.

W zupełnie innej sytuacji ligowej znajdują się rywale częstochowian. Hetman Włoszczowa już sobie zagwarantował utrzymanie w lidze. Ostatnio pokonali Chełmiec Wałbrzych 3:0 i będą chcieli powtórzyć swoją dobrą grę na zakończenie sezonu. „Trzeba zawsze respektować przeciwnika. Nawet jeśli teoretycznie powinniśmy poradzić sobie bez większego problemu, musimy być skoncentrowani” – twierdzi Redyk. Należy też dodać, że poprzednie spotkanie obu drużyn skończyło się dopiero po pięciu setach, więc na pewno przyjezdni czują szansę na rewanż.

Sobotni mecz będzie ostatni dla naszych seniorów w tym sezonie. Ten wciąż trwa dla juniorów, dzielnie wspierających starszych kolegów. „Na pewno, jeśli sytuacja na to pozwoli, szansę gry otrzyma wielu zawodników. Przede wszystkim młodzież, która szykuje się do swojej imprezy docelowej, czyli finałów Mistrzostw Polski Juniorów” – zakończył przyjmujący.

Mecz rozpocznie się w 9 kwietnia o godzinie 19:00 w Hali Sportowej „Częstochowa” przy ul. Żużlowej 4.

Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców!