Zaczynamy finały mistrzostw Polski juniorów! – Zapowiedź

Po wielu miesiącach zaciętej walki zwieńczonych awansem do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów – czas zacząć finałową batalię, która w dniach 26-30 kwietnia odbędzie się w Bartoszycach!

Do walki o medale przystąpi osiem drużyn, w tym po raz piąty z rzędu ekipa Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa. Nasz zespół znalazł się w grupie B, w której zmierzy się z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel, Treflem Gdańsk oraz MOS-em Wola Warszawa. W grupie A o awans do finałowej czwórki powalczą natomiast siatkarze Chemeko-System Gwardii Wrocław, UKS-u SMS Joker Piła, AKS 5 LO Rzeszów oraz KS Metro Warszawa.

Mało chłopaków z obecnego składu było na turnieju finałowym w zeszłym roku. Niektórzy byli w szerokiej kadrze, ale nie wszyscy pojechali na finały. Oni sami wiedzą, że to nowy zespół, który pisze nową, własną historię. Nie oglądają się wstecz, tylko patrzą na tu i teraz. Są świadomi tego, co chcą robić i fajnie, że chcą to robić razem. Wierzę, że ciężka praca, którą wykonaliśmy przez ostatnie miesiące przyniesie efekt i zaprezentujemy się z jak najlepszej strony – mówił przed finałami trener Wojciech Pudo.

Przypomnijmy, że częstochowianie w drodze do najlepszej ósemki w kraju wywalczyli srebrne medale mistrzostw Śląska. Następnie wygrali turniej ćwierćfinałowy w Warszawie, by ostatecznie zająć drugie miejsce w półfinałach, które w marcu odbyły się w Częstochowie.

Harmonogram gier:

26.04, godz. 16:00 – AT Jastrzębski Węgiel vs. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

27.04, godz. 16:00 – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. Trefl Gdańsk

28.04, godz. 16:00 – UMKS MOS Wola Warszawa vs. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

Panowie, trzymamy kciuki!