Tomasz Botwina: Wróciliśmy do tego turnieju

Zapraszamy do rozmowy z trenerem KPS Chełmiec Wałbrzych, który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa nad Gwardią Wrocław 3:1.

Gratuluję świetnego zwycięstwa! Za co pan najbardziej by pochwalił swoich podopiecznych?

Tomasz Botwina: Przede wszystkim za charakter. Wczoraj zagraliśmy słaby mecz, a pomimo tego wszystkie sety były na przewagi. Dzisiaj po prostu pokazaliśmy, że wróciliśmy do tego turnieju. Charakter i zaangażowanie – kawał zdrowia chłopaki zostawili na boisku.

Może pan zdradzić, co powiedział podopiecznym przed tym meczem?

Słowa nie nadają się do powtórzenia (śmiech). Powiedziałem wprost, że musimy wygrać ten mecz, bo inaczej wypadamy z turnieju. Wszyscy sobie zdawaliśmy z tego sprawę. Nawet nie jesteśmy do końca zadowoleni, bo chcieliśmy wygrać 3:0, mieć korzystny bilans setów. Ale nie narzekajmy – wygraliśmy dzisiaj z Gwardią, którą bardzo dobrze znamy, nasze mecze są zawsze bardzo zacięte. Cieszymy się z tej wygranej i walczymy dalej. Co będzie, czas pokaże.

Trzeba też przyznać, że Wasz klub ma bardzo zaangażowanych kibiców.

Tak, kibice to nasz siódmy zawodnik. Niezależnie, czy na wyjazdach, czy u nas na Dolnym Śląsku, w meczach trwających po czterdzieści minut – zawsze jest tak samo. I jutro też będzie!