Jakub Wichór: W drużynie widać spore chęci i zaangażowanie

Jakub Wichór podpisał nową umowę z Eco-Team AZS-em Stoelzle Częstochowa, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2022/2023. Przeczytajcie krótki wywiad z naszym środkowym.

Przed Tobą piąty sezon w barwach AZS-u. Długo zastanawiałeś się nad pozostaniem w klubie na kolejny rok?

– Nie zastanawiałem się w ogóle. Od roku Częstochowa z sukcesem daje mi możliwość połączenia sportu ze studiami dziennymi, dzięki czemu mogę spełniać się zarówno sportowo jak i rozwijać naukowo.

Który sezon z dotychczasowych czterech zapamiętałeś najbardziej?

– Nigdy nie zapomnę swojego pierwszego sezonu w AZS-ie. Była to tak naprawdę moja pierwsza poważna zmiana barw klubowych. Grałem wtedy w kategorii kadeta, wcześniej trenowałem w TKS-ie Tychy, ale też byłem graczem kadry Śląska, gdzie poznałem wielu zawodników z Częstochowy i z wieloma z nich zdobyliśmy razem tytuł mistrza Polski. Bardzo dobrze wspominam tamtą ekipę i atmosferę jaka panowała w drużynie. Zresztą większość z nas potem grała właśnie w AZS-ie.

Jaka panuje atmosfera w drużynie przed nowym sezonem?

– Wszyscy zawodnicy, jak i trenerzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić nam jak najlepsze warunki do codziennych treningów. Widać spore zaangażowanie i chęci do osiągnięcia jak najlepszych wyników w tym sezonie.

Jakie cele stawiasz przed sobą na najbliższy sezon?

– Nie będzie to zbyt oryginalne, ale pewnie jak większość z nas stawiam na własny rozwój, aby dalej doskonalić swoją grę i umiejętności na boisku.