Trener Wojciech Pudo: Główny cel na nadchodzący sezon, to zbieranie doświadczenia

Do rozpoczęcia sezonu 2023/2024 pozostały niespełna cztery tygodnie. Szkoleniowiec Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa, Wojciech Pudo opowiedział jaki jest plan drużyny na nowy sezon.

Trenerze, jakie są główne cele drużyny na nadchodzący sezon?

– Główny cel na nadchodzący sezon, to zbieranie doświadczenia boiskowego przez naszych zawodników, którzy w ostatnich sezonach udowodnili, że są dobrą inwestycją i stale podnoszą poziom swoich umiejętności.

Jak Trener ocenia ligowych rywali AZS-u?

– Ligowi rywale nie próżnowali i każdy klub poczynił wzmocnienia. W szczególności widać to po drużynie z Wielunia, która sięgnęła po naszych trzech ubiegłorocznych graczy.

Ostatnio AZS nawiązał współpracę partnerską z TAURON Polską Energią SA, gigantem branży energetycznej. Co może Trener powiedzieć na ten temat?

– Pozyskanie TAURON Polskiej Energii SA jako partnera drużyn młodzieżowych to krok na przód w rozwoju naszego klubu. Dzięki tej współpracy, jak również dzięki wszystkim naszym sponsorom, którzy zgodnie przedłużyli swoje wsparcie dla klubu, możemy podnosić jakoś szkolenia naszych zawodników. Nie da się też ukryć, że przez ostatnie dwa lata koszty udziału drużyn w rozgrywkach młodzieżowych znacząco wzrosły.

Jakie szanse na rozwój klubu daje nowy partner?

– Każdy nowy partner i sponsor klubu to dodatkowe wsparcie dla całego procesu szkolenia i organizacji klubu. Dzięki nawiązaniu współpracy z TAURON Polska Energia SA możemy realizować kolejne pomysły mające na celu podnoszenie jakości szkolenia, a co za tym idzie wychowywania kolejnych zawodników, którzy w przyszłości zasilą szeregi PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi.