I Liga Śląska: Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024

Drużyna Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa rozpoczęła sezon 2023/2024 od zwycięstwa z LKS-em Olimpia Włodowice w meczu I Ligi Śląskiej!

22 września drużyna AZS-u rozegrała w hali IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza mecz inaugurujący sezon 2023/2024. Zespół gości rozpoczął mecz od zwycięstwa w pierwszym secie. Drużyna z Częstochowy, składająca się głównie z juniorów młodszych, w dwóch następnych setach zwyciężyła nad zespołem z Włodowic, wygrywając kolejno 25:20 i 25:16. W czwartej odsłonie spotkania LKS zmobilizował się i doprowadził do tie-breaku. W piątym secie, po zaciętej walce, to AZS przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę i zakończył spotkanie wygraną.

AZS rozegra kolejny mecz I Ligi Śląskiej 29 września w Jaworznie, gdzie zmierzy się z Garbarnia Szczakowa UKS-em Jedynka Jaworzno.