1/2 MP Juniorów Młodszych: zwycięski AZS i Chełmiec!

Po drugim dniu turnieju niepokonana została tylko nasza drużyna!

Sobotę rozpoczęło starcie ekip z Dolnego Śląska. Wałbrzyszanie świetnie weszli w spotkanie, sprawiając rywalom sporo problemów w przyjęciu i obronie (15:8). Później Gwardziści wyprowadzili kilka skutecznych kontr i nadrobili część strat (16:12). Chełmiec kontynuował swoją stabilną grę (25:17), lecz niesamowitą serię zanotowali wrocławianie (24:25). Po niezwykle zaciętej końcówce na prowadzenie wyszli zawodnicy KPS (29:27). Podrażniona Gwardia weszła w drugą partię mocnym atakiem (4:8). Przy stanie 5:10 ze względu na awarię prądu wstrzymano grę na dłuższą chwilę. Po przerwie nadal znacznie lepiej spisywali się wrocławianie, którzy po zepsutej zagrywce rywali wyrównali stan spotkania (19:25). Trzeciego seta otworzyli dwoma asami serwisowymi, lecz szybko Chełmiec nadrobił straty (8:8). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt niemal przez całą partię (19:19). Wtedy na cztery oczka odskoczyli wałbrzyszanie (22:18) i tym razem przewagę zachowali do końca seta (25:19). Niesieni głośnym dopingiem utrzymywali dobry poziom gry również w kolejnej partii (9:6). Gwardia jednak nie zamierzała odpuszczać i dzięki wysokiej skuteczności w bloku i serwisie zniwelowali czteropunktową stratę (12:13) a później powoli zwiększali dystans od rywali (16:19). Wtedy do gry wrócili Chełmiec i w świetnym stylu wygrali seta i całe spotkanie

KPS Chełmiec Wałbrzych – Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy 3:1 (29:27; 19:25; 25:19; 25:22)
MVP: Oskar Kukie

Niedługo po zakończeniu tego meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny z Częstochowy oraz Piły. Gra początkowo układała się po myśli przyjezdnych (5:9). W połowie seta świetna serię w polu zagrywki zaliczył Wojciech Deko (11:12), a następnie w tym samym elemencie brylował Artur Brzostowicz (19:15). Tę przewagę częstochowianie utrzymali do końca seta, którego udanym serwisem zakończył Łukasz Dydzik. (25:21). Początek drugiej partii upływał pod znakiem równej gry obu drużyn, lecz AZS był cały czas z przodu (10:7). Później podopiecznym Pawła Tomaszewskiego wychodziło praktycznie wszystko (22:13) i AZS pewnie powiększył prowadzenie (25:15). Pilanie bardzo efektywnie weszli w trzeci set (4:11). Biało-zieloni po dłuższym czasie odrobili część strat (11:15). Skuteczne okazały się zmiany w naszym zespole – przy zagrywce Kacpra Ząbkowskiego na tablicy wyników pojawił się remis (17:17). Nerwy w końcówce udzieliły się obu coraz częściej mylącym się drużynom (22:22). Lepszą drużyną w tym secie okazał się Joker, który udanym blokiem przedłużył spotkanie (23:25). Podrażnieni częstochowianie powrócili na swój poziom w secie czwartym. Cały czas stopniowo budowaliśmy przewagę, która pod koniec seta wynosiła aż dziesięć punktów (22:12). Pierwsze dwie piłki meczowe pilanie obronili, lecz to nie wystarczyło na tak grający AZS i to my jesteśmy już o krok od finału MP Juniorów Młodszych!

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – UKS SMS Joker Piła 3:1 (25:21; 25:15; 23:25; 25:15)

MVP: Wojciech Deko