Półfinałowi rywale

Wielkimi krokami zbliża się decydująca faza rozgrywek siatkarskiej II ligi. W dniach 9-11 kwietnia dwanaście drużyn powalczy o awans do finałowej „szóstki”. W tym gronie znajduje się Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, który w turnieju półfinałowym zmierzy się z KS Arka Tempo Chełm, MKS-em Andrychów oraz Karpatami Krosno. Przed weekendową rywalizacją przyjrzeliśmy się naszym rywalom.

KS Arka Tempo Chełm – gospodarze turnieju półfinałowego w bieżącym sezonie występowali w grupie 6. Chełmianie rundę zasadniczą z dorobkiem 37. punktów zakończyli na czwartym miejscu. Przed play-offami ekipa z województwa lubelskiego wzmocniła się byłym reprezentantem Polski oraz ośmiokrotnym medalistą PlusLigi – Łukaszem Perłowskim. Jeszcze wcześniej, w trakcie sezonu w ramach wypożyczenia z I-ligowej LUK Politechniki Lublin dołączył atakujący Jędrzej Goss. Wspomniana dwójka sprawiła, że siła Arki znacznie wzrosła, a efekty było widać już w rundzie play-off, kiedy to chełmianie 3:1 wygrali rywalizację z Eneą KKS Kozienice.

Karpaty – Karpacka Uczelnia Państwowa Krosno – Ekipa z Krosna podobnie jak gospodarze rywalizowała w grupie 6. Sezon zasadniczy zakończyła na pozycji wicelidera, tracąc zaledwie jeden punkt do pierwszych Kozienic. Krośnianie w play-offach uporali się z MOSiR-em Jasło (3:0, 3:1, 1:3, 3:1). Jeden z naszych półfinałowych rywali w ostatnich dniach wykorzystał możliwość przeprowadzenia transferu medycznego, sprowadzając do swojej drużyny, wychowanka, grającego na pozycji rozgrywającego – Michała Witkosia, który sezon 2020/2021 spędził na parkietach Tauron 1. Ligi w barwach BAS-u Białystok.

MKS Andrychów – drużyny z Andrychowa nikomu już przedstawiać nie trzeba. Z podopiecznymi Dariusza Syguły mierzyliśmy się dwukrotnie w rundzie zasadniczej, którą andrychowianie zakończyli na pierwszym miejscu. W obu spotkaniach biało-zieloni musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 1:3 i 2:3. W zespole MKS-u nie brakuje doświadczonych zawodników, jak chociażby rozgrywający Maciej Fijałek, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował GKS Katowice w rozgrywkach PlusLigi. Andrychowianie w play-offach pokonali TKS Tychy, a szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili w piątym meczu. Przed tym starciem wzmocnili się także Patrykiem Czyrniańskim w ramach transferu medycznego, który wcześniej występował w drużynie MKS-u Będzin (II liga).

W pierwszym meczu drużyna Wojciecha Pudo zagra z Karpatami Krosno (początek 20.00). Dzień później po drugiej stronie siatki staną siatkarze MKS-u Andrychów (20.00), a ostatniego dnia turnieju zagramy z gospodarzami z Chełma (15.00). Wszystkie mecze będą transmitowane „na żywo” na profilu Facebook – KS Arka Tempo Chełm.

Fot. Patryk Kowalski