PIERWSZA BITWA ZWYCIĘSKA!

Od zwycięstwa turniej półfinałowy o awans do I ligi rozpoczęli siatkarze Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa. Biało-zieloni po ponad dwóch godzinach walki pokonali Karpaty Krosno 3:2!

Piątkowy mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt. Mimo, że podopieczni trenera Wojciecha Pudo potrzebowali więcej czasu, by wejść na właściwe tory, objęli prowadzenie 21:19. Seria rywali sprawiła jednak, że to krośnianie triumfowali w premierowej partii 25:22. Takim samym wynikiem, lecz na korzyść AZS-u zakończył się drugi set, w którym nasza drużyna złapała właściwy rytm w bloku. Jędrzej Brożyniak i spółka poszli za ciosem w trzeciej odsłonie. Do stanu 17:16 gra była wyrównana. Następnie seria skutecznych zagrywek Michała Żuka nie pozwoliła Karpatom na większą zdobycz punktową. Wydawać się mogło, że tego dnia drużyny Eco-Team AZS- u Stoelzle Częstochowa nic i nikt już nie powstrzyma, lecz stało się zgoła odmiennie. Kapitalna gra krośnian w czwartym secie pozwoliła im doprowadzić do tie-break’a. Tam biało-zieloni znów pokazali charakter i triumfowali 15:12.

Drugim rywalem częstochowian w turnieju półfinałowym w Chełmie będzie MKS Andrychów. Początek sobotniego starcia zaplanowano na godzinę 20.00.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa : Karpaty Krosno 3:2 (22:25, 25:22, 25:16, 16:25, 15:12)