PIĘCIOSETOWY BÓJ DLA LEGII

To była siatkarska bitwa, niestety po pięciu emocjonujących setach zakończona wygraną warszawskiej Legii.

Siatkarze Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa z boiska mogli jednak zejść z podniesioną głową. Niestety również z niedosytem. Piątkowy mecz był niezwykle zacięty, obfitował w wiele ładnych akcji, a także zwrotów akcji. W meczu rozgrywanym w stolicy nie brakowało również dramaturgii. Premierowa partia do wyniku 19:17 układała się bardzo dobrze dla biało-zielonych, lecz później kapitalną serię na zagrywce popisał się Arkadiusz Żakieta, który dał Legii prowadzenie. Drugi set to niewykorzystana szansa podopiecznych Wojciecha Pudo, którzy przez większość seta prowadzili różnicą czterech punktów. Gra na przewagi zakończyła się jednak wygraną gospodarzy. Podobny scenariusz miała partia trzecia, jednak tym razem wojnę nerwów wygrali siatkarze AZS-u. Nasz zespół poszedł za ciosem i dzięki coraz lepszej grze zdołał doprowadzić do tie-break’a. Do pełnego „comebacku” jednak brakło, bowiem decydująca partia padła łupem ekipy prowadzonej przez trenera Mateusza Mielnika.

Częstochowianie wciąż mają szansę na awans do Tauron 1. Ligi. W Warszawie rozegrają jeszcze dwa mecze. Pierwszy z nich w sobotę (01.05) o godzinie 16.00 z Chrobrym Głogów. Tylko zwycięstwo przedłuży nadzieje na awans na zaplecze PlusLigi.

Legia Warszawa : Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:2 (25:19, 29:27, 28:30, 21:25, 15:12)