Mistrzostwa Śląska Juniorów: Derby dla nas!

W ostatnim meczu turnieju półfinałowego pokonujemy Hemarpol Norwid Częstochowa 3:1.

We wcześniejszym spotkaniu MKS Będzin zmierzył się z MKSR Pyskowice. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny z Będzina, co dało jej trzecie miejsce w grupie.

Derby od początku toczyły się bardzo nerwowo. Obie drużyny grały dość nierówno, co uniemożliwiało zbudowanie przewagi. Przez to praktycznie cały set wynik oscylował wokół remisu. Jak można było przewidzieć, partia skończyła się na przewagi. Zarówno AZS, jak i Norwid mieli szanse rozstrzygnąć set na swoją korzyść, lecz niestety górą okazali się goście.

W drugi set zdecydowanie lepiej weszli nasi juniorzy (5:2). Zagrywką sprawiliśmy siatkarzom Norwida wiele kłopotów, dzięki czemu mogliśmy wyprowadzić udane kontry. Nasi rywale starali się dotrzymać nam kroku, lecz z każdą akcją czuliśmy się coraz pewniej (20:16). Potem wychodziła nam już praktycznie każda akcja, pewnie wyrównaliśmy stan meczu.

Równą grę kontynuowaliśmy również na początku trzeciej partii (5:3). Wielokrotnie mocno utrudniliśmy przyjęcie przeciwnika, a asami popisali się m.in. Oskar Skrzypczak czy Wiktor Płatkowski. Dodatkowo coraz więcej błędów pojawiało się po stronie Norwida. W krótkim czasie wyszliśmy na prowadzenie w spotkaniu.

Partię numer cztery ponownie świetnie otworzyli młodzi Akademicy (8:4), lecz chwilę potem dobrą serię zaliczyli goście (11:10). Nie daliśmy się jednak ani na moment wyprzedzić, a z czasem znowu odskoczyliśmy rywalowi (20:13). Tej przewagi Norwid już nie mógł odrobić. Zostaliśmy niepokonaną drużyną w grupie!

VitaSUN MKS Będzin S. A. – MKSR Pyskowice 3:0

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Hemarpol Norwid Częstochowa 3:1 (26:28; 25:18; 25:13; 25:18)